E-Shop PreDomyaZáhrady.sk

Internetové záhradné centrum

Viac info o produktoch na

Kontaktujte nás

OZY s.r.o.
obchod(zavin)prezahrady.sk
+421 917 757 403
+421 907 521 938

Montáž

Montáž

Spôsob uloženia Eko-Brim lišty v záhrade

K terénu sa EKO-BRIM lišta pripevňuje pomocou plastových EKO-BRIM klincov. Na jeden meter je potrebných približne 3 – 5 klincov (záleží od zaťaženia a zakrivenia plochy). Konštrukcia lišty je navrhnutá tak, aby po inštalácii nenarušovala vzhľad záhrady. Obrubník sa inštaluje do výšky povrchu terénu. Umožňuje tak neviditeľne oddeliť jednotlivé povrchy. EKO-BRIM lištu stačí jednoducho na rubovej strane nastrihnúť a stane sa ohybná a ľahko tvarovateľná.

Postup montáže:

  1. Pripravíme si EKO-BRIM lišty a klince, kliešte (alebo nožnice), kladivo, rýľ, motyku.

  2. Ak chceme lištu tvarovať nastriháme ju na rubovej strane.

  3. Lišty spojíme pomocou zasunutia pera a drážky, pričom si môžeme pomôcť gumeným alebo kovovým kladivom. Lišty tak po spojení vytvárajú kompaktný pás.

  4. Požadovaný tvar si vytýčime pomocou špagáta a vodováhy (čím dosiahneme presnosť pre položenie) alebo pomocou pospájaných líšt ľahko prichytených klincami. Pre účel vytýčenia uložíme obrubníky opačne (tak aby sa dali jednoducho obrývať).

  5. Rýľom (alebo iným nástrojom) opatrne obryjeme celú dĺžku vytýčenej trasy minimálne do hĺbky 50 mm. Terén odstránime v šírke asi 90 mm . Príliš zaťažované plochy musíme zhutniť. Pri zaťažení EKO-BRIM lišty vozidlami je nutné ju uložiť do betónového lôžka.

  6. Podklad urovnáme pre uloženie EKO-BRIM lišty v patričnej výške (tak aby horná hrana obrubníku bola po uložení vo výške terénu).

  7. Obrubník uložíme do pripraveného podkladu tak, aby rovná strana EKO-BRIM lišty bola v smere výplne chodníka alebo záhonu.

  8. Uložené lišty ukotvíme do terénu pomocou EKO-BRIM klincov. Klince rozmiestnime podľa potreby, spravidla stačia 3 kusy na 1 meter dĺžky.

  9. Uložené EKO-BRIM lišty dôkladne zasypeme z vnútornej strany zvoleným materiálom tak, aby nebolo vidno okraj lišty.

  10. Upravený priestor je ihneď plne technicky a esteticky funkčný.

EKO-BRIM lištu je možné po prípadnej demontáži opätovne použiť v plnom rozsahu, čo Vám umožní vzhľad záhrady rýchlo a ľahko neustále meniť.

Slovenský výrobok z recyklovaného plastu
Slovenský výrobok z recyklovaného plastu

Vedeli ste, že Eko-Brim oddelovacia lišta je vyrobená na Slovensku a je z recyklovaného materiálu? Je šetrná k prírode, nepodlieha kyslosti pôdy, je ľahko tvarovateľná a neláme sa ani pri maximálnom ohybe.